Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je gostovala u Eindhovenu u okviru prvog kola Lige nacije A protiv selekcije Nizozemske. Utakmica je završena rezultatom 5-2 za domaću selekciju.

Domaća selekcija je pokazala moć i koliko je zapravo ispred naše selekcije kvalitetom. Već u 13. minuti utakmice Vasilj je vadio loptu iz mreže. Zirkzee se dobro snašao u našem šesnaestercu i glavom pogodio mrežu Vasilja, koji je bio užasno postavljen.

Iako Zmajevi nisu stvarali šanse, prva šansa je iskorištena. Huseinbašić je lijepom asistencijom uposlio Demirovića, a bh. napadač pronašao put do mreže za 1-1 u 27. minuti.

Međutim, to je sve što je reprezentacija BiH ponudila u prvom poluvremenu. Nizozemska je stvarala šanse i opet stigla do prednosti u nadoknadi prvog poluvremena, kada se Reijnders prošetao kroz našu odbranu i pogodio za 2-1.

U drugom poluvremenu slična slika na terenu. Napadi i šanse Nizozemske, a u 56. minuti Gakpo iskorištava loše postavljenu odbranu i pogađa za 3-1.

Sergej Barbarez je napravio neke izmjene, a na teren je ušao mladi 19-godišnji Esmir Bajraktarević. Upravo je Bajraktarević maestralnom asistencijom uposlio Džeku, a bh. napadač pogodio za 3-2. Imala je BiH čak i inicijativu za poravnanje, ali su snovi ugašeni u finišu utakmice, kada je Verghost pogodio za 4-2. Konačnih 5-2 postavio je Simons u nadoknadi vremena.