Dinamo će danas od 21 sat na Maksimiru ugostiti Qarabag u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka. Modri su bili nositelj u play-offu i u susret ulaze kao favoriti, no ulog je ogroman i Dinamo mora biti oprezan jer se bori za najmanje 34 milijuna eura koliko bi dobio samo plasmanom u najelitnije europsko natjecanje.

Qarabag je prošle sezone daleko dogurao u Europskoj ligi i imao neke zapažene rezultate. Ispali su u osmini finala i to od Bayer Leverkusena koji je kasnije stigao do finala.

U prvoj utakmici na svojem su terenu vodili 2:0, a Leverkusen je do izjednačenja stigao u 92. minuti. Azerbajdžanski sastav je vodio i u uzvratu, također s 2:0 sve do 72 minute, no onda su sve prosuli i izgubili s 3:2 u nadoknadi.

Nije ovo prvi put da Dinamo igra protiv nekog azerbajdžanskog kluba. Sada već davne 2007. Dinamo je u prvom pretkolu Lige prvaka igrao protiv tadašnjeg prvaka Khazara. Zagrepčani su tada teškom mukom slavili nakon produžetaka u Maksimiru.

Jedan od igrača Khazara bio je Zaur Ramazanov koji je za azerbajdžanski Azerlsport najavio dvomeč Dinama i Qarabaga, Ramazanov nije imao riječi hvale za Dinamo te je najavio da je Qarabag favorit.

– Gledao sam utakmicu Dinama protiv Osijeka u prvenstvu i Dinamo nije djelovao nimalo impresivno. Vjerujem da se naš prvak može nositi s današnjim protivnikom i odnijeti pobjedu – započeo je Ramazanov pa nastavio.

– Čak bih se usudio reći da će se sve riješiti u prvoj utakmici jer Qarabag igra mirnije u gostima. Ne bi me čudilo da Qarabag na Maksimiru pobijedi rezultatom 2:0 – zaključio je Azerbajdžanac.