Zrinjski je u derbiju desetog kola WWin lige Bosne i Hercegovine ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:1 protiv Igmana iz Konjica.

Iako je Igman poveo već u 10. minuti golom Mirsada Ramića, domaći su brzo izjednačili preko Frana Topića nakon isključenja Almira Bekića iz redova gostiju.

To je bio ključni trenutak koji je preokrenuo tok utakmice, jer je Zrinjski iskoristio brojčanu prednost.

U drugom poluvremenu, Marjan Ćavar donosi domaćinu vodstvo, a ubrzo nakon toga Tomislav Kiš povećava prednost. Igmanova obrana, oslabljena crvenim kartonom, nije mogla izdržati pritisak domaćih, što je dovelo do novih pogodaka.

Nardin Mulahusejnović, Tomislav Kiš i Matija Malekinušić nastavili su nizati golove, dok je Igman bio nemoćan da se oporavi.

Zrinjski se ovom pobjedom učvrstio na vrhu tabele, dok Igman ostaje na sedmom mjestu s pet poraza ove sezone.