Iako je fudbalska sezona još uvijek u toku, FK Željezničar već planira ekipu za narednu sezonu, a prva vijest je o odlasku napadača iz Gane.FK Željezničar se priprema za narednu utakmicu protiv Zvijezde koja se igra u ponedjeljak u Ugljeviku s početkom u 17:00 sati.

Klub je objavio da su se sa Charlesom Bismarkom sporazumno rastali. Bismark je stigao na Grbavicu u januaru ove godine kao posuđeni igrač CSKA iz Sofije, ali je odigrao samo tri utakmice. Poželjeli su mu sreću u daljoj karijeri.

Dvadesetdvogodišnji napadač iz Gane od dolaska na Grbavicu odigrao je samo 81 minutu na terenu.

Zaigrao je protiv Sarajeva u prvom ovogodišnjem derbiju gdje je igrao poluvrijeme, zatim protiv Sarajeva u drugom derbiju gdje je bio na terenu samo minutu, te protiv Posušja gdje je odigrao 35 minuta. Često nije ni bio na klupi za rezervne igrače.

”FK Željezničar ovom prilikom informiše javnost da su Klub i Charles Bismark potpisali sporazumni raskid ugovora. Bismark je na Grbavicu stigao u januaru ove godine kao posuđeni igrač CSKA iz Sofije, a zabilježio je nastupe na tri utakmice.

Bismarku želimo sreću u nastavku karijere”, poručili su iz Želje.