Madridski derbi obilježio je potpuni haos i prekid od više od 15 minuta zbog navijača Atletiko Madrida, koji su, iznervirani, bacali brojne predmete na teren i prema golmanu Thibautu Courtoisu.

Fudbaleri Atletiko Madrida, zajedno sa trenerom Diegom Simeoneom, pristupili su tribini s navijačima kako bi ih zamolili da se smire. Nakon otprilike petnaest minuta, utakmica je nastavljena i završila je rezultatom 1:1, zahvaljujući golu Angela Corree u petoj minuti sudijske nadoknade.

Iz Atletika su saopštili da su identifikovali jednog od glavnih uzročnika haosa, kojem će biti doživotno zabranjen ulaz na stadion, a u saradnji s policijom rade na identifikaciji još nekolicine.

Klub je također najavio da će zabraniti korištenje bilo kakvih rekvizita ili odjevnih predmeta koji omogućavaju osobama da sakriju svoj identitet unutar stadiona.