Večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, Inter je dočekao Atletico Madrid, dok je PSV ugostio Borussiju Dortmund. Inter je savladao Atletico minimalnim rezultatom 1-0, dok su PSV i Dortmund odigrali meč bez pobjednika rezultatom 1-1.

Inter je na Meazzi ugostio Atletico Madrid. Domaći tim je bio konkretniji u prvom poluvremenu, barem statistički, iako je na semaforu ostalo 0-0. Nastavak je donio nešto izjednačeniju igru na terenu, ali bez većih uzbuđenja sve do 79. minute.

Tada je Marko Arnautović iskoristio odbijanac i pogodio mrežu Atletica za veliko slavlje domaćih navijača. Susret je završen rezultatom 1-0.

Reklo bi se da je uzbudljivije bilo u Eindhovenu, gdje je PSV ugostio Dortmund. Gostujući tim je stigao do prednosti u 24. minuti, kada je Malen na asistenciju Sabitzera pogodio mrežu domaćih za 0-1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Već u 56. minuti De Jong je pogodio sa bijele tačke za 1-1. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Obzirom na rezultate, pred revanš utakmice je sve otvoreno. Podsjetimo, posljednja dva para prvih utakmica osmine finala Lige prvaka na rasporedu je sutra. Napoli će dočekati Barcelonu, dok će u drugom meču Porto ugostiti Arsenal.