Barbarez u velikom problemu pred utakmicu sa San Marinom
Foto: NS BIH
Bh. reprezentacija

Barbarez u velikom problemu pred utakmicu sa San Marinom 

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavlja kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo gostovanjem u San Marinu, gdje će u subotu odigrati četvrti meč u grupi.

Izabranici selektora će na teren istrčati s ciljem da potvrde dosadašnji niz pobjeda i sačuvaju lidersku poziciju na tabeli.

Podsjetimo, u junskom susretu na Bilinom polju Zmajevi su do trijumfa nad San Marinom stigli teže od očekivanog, ali su ipak upisali nova tri boda.

Očekivanja javnosti su da će i ovoga puta kvalitet reprezentacije BiH doći do izražaja, no stručni štab upozorava na potrebu opreza, posebno jer San Marino zna biti neugodan protivnik u trenucima kada ga se potcijeni.

Posebna briga za selektora i navijače jeste činjenica da čak petorici igrača prijeti suspenzija zbog žutih kartona.

Dedić, Gigović, Radeljić, Šunjić i golman Vasilj morat će voditi računa o ponašanju na terenu, jer bi svaki naredni prekršaj mogao značiti izostanak iz derbi utakmice protiv Austrije, koja je na rasporedu u utorak.

Na listi je i Malić, ali on zbog povrede neće konkurisati za septembarske mečeve.

Zmajevi u San Marino odlaze s jasnom ambicijom da potvrde svoju dominaciju i u miru dočekaju duel s Austrijom, koji bi mogao biti ključan u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Standings provided by Sofascore

Povezane objave