Bayern München doživio je pravu noćnu moru u srijedu u Saarbrückenu, gdje su se natjecali u osmini finala Njemačkog Kupa. Ovaj prestižni klub, koji je uobičajeno dominantan, suočio se s neočekivanim izazovom. Nažalost, situacija je postala još teža jer je defanzivac Matthijs de Ligt ozlijeđen, a sve se to dogodilo samo tri dana prije Klassikera protiv Borussije Dortmund.

Dugo je vladala neizvjesnost tijekom ovog susreta, posebno zbog kišnih padavina koje su prethodnih dana natopile teren u Saarlandu na jugozapadu Njemačke. Igrači su se morali suočiti s teškim uvjetima na terenu, što je dodatno zakompliciralo situaciju.

Ipak, usred tog izazovnog okruženja, Thomas Müller uspio je postići spektakularan gol za Bayern u 16. minuti, udarcem s ruba šesnaesterca. Međutim, Saarbrücken se brzo vratio u igru golom Patricka Sontheimera neposredno prije odlaska na odmor.

Atmosfera na stadionu Ludwigsparkstadion u Saarbrückenu postala je napeta jer su se navijači prisjetili legendarne utakmice iz sezone 1976./1977. kada je Saarbrücken savladao Bayern s visokih 6:1 u Bundesligi.

U drugom poluvremenu, Bayern je doslovno opsjeo protivnički gol, pokušavajući pronaći put do izjednačenja. Međutim, vratar Tim Schreiber iz trećeligaša briljirao je svojim obranama, čuvajući prednost svoje momčadi.

Ključni trenutak dogodio se u posljednjim minutama susreta, kada je Marcel Gaus postigao pobjednički gol za Saarbrücken u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Ovaj nevjerojatan poraz predstavlja veliko iznenađenje, s obzirom na povijest Bayerna u Kupu. Prije ovog susreta, Bayern je pobijedio u posljednjih 27 utakmica u Kupu, a posljednji poraz u natjecanju datira još iz 2000. godine. To je treće prerano ispadanje Bayerna u osmini finala Kupa u posljednje četiri sezone.

U januaru 2021. godine Bayern je ispao od strane Kiel-a, tada drugoligaša, nakon izvođenja jedanaesteraca, dok su u studenom 2021. doživjeli težak poraz na travnjaku Mönchengladbacha (5:0).

Prošle godine, iznenađujuće su izgubili u četvrtfinalu kod kuće od Fribourga. Bayernovi navijači sada će morati čekati najmanje do proljeća 2025. godine kako bi vidjeli svoj klub trijumfirati na Olimpijskom stadionu u Berlinu, gdje su ostvarili svoju posljednju pobjedu u Kupu, što predstavlja rekord u natjecanju.