Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Mannheimu u SAP areni odigrala drugo kolo grupne faze Evropskog rukometnog prvenstva protiv selekcije Nizozemske, te ubilježila i drugi poraz na prvenstvu (20:36).

Naša selekcija je u prvom kolu poražena od selekcije Švedske rezultatom 20-29, ali se stekao utisak da bi protiv Nizozemske mogla čak i do bodova. Međutim, Nizozemska je ipak mnogo kvalitetnija u ovom trenutku, što je pokazala i danas u SAP areni.

Na samom startu meča Nizozemci su krenuli agresivno i iskoristili svaku grešku naše selekcije. Nakon prvih 15-tak minuta rezultat je glasio 2-8, tako da je naša selekcija postigla samo dva pogotka za pola poluvremena…

Do kraja prvog poluvremena Nizozemci su još i povećali prednost, pa na odmor otišli pri vodstvu od 10 razlike (17-7).

U drugom poluvremenu ništa se nije drastično mijenjali, Nizozemska je utakmicu privela kraju i na kraju zasluženo upisala pobjedu.

Bosni i Hercegovini je još ostao susret protiv selekcije Gruzije.