Danas je u Banjaluci odigran derbi 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Borca i Željezničara, a meč je završen rezultatom 3-2.

Gostujućim navijačima MUP RS-a je zabranio da prisustvuju susretu, pa je Željezničar bio uskraćen za podršku svojih navijača u ovoj izuzetno važnoj utakmici.

Već u petoj minuti susreta bivši reprezentativac BiH Zoran Kvržić pogotkom je doveo domaće u prednost, a nedugo nakon toga pogodio je i Lukić.

Međutim, imao je i Željezničar odgovor, pa je Sulejman Krpić sredinom prvog poluvremena smanjio rezultat na 2-1 sjajnim pogotkom glavom. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćih 2-1.

U drugom poluvremenu viđeno je mnogo grešaka sa obje strane, a jedna takva – najveća, učinjena je u 67. minuti kada je golman Borca loptom pogodio Sulejmana Krpića, a ista se vratila u gol za 2-2. U nadoknadi vremena Jokić je pogodio za Borac za konačnih 3-2.

Situacija je bila diskutabilna, gostujući tim tražio je prekršaj nad golmanom, ali Njegomirović se nije oglasio.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.