Fudbaleri banjalučkog Borca ugostili su Zvijezdu 09 u okviru 23. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a domaći tim je očekivano slavio novu pobjedu rezultatom 3-1.

Borac je bio apsolutni favorit protiv posljednjeplasirane ekipe na tabeli. Rezultat na semaforu je bio 0-0 sve do 38. minute. Tada je banjalučki klub dobio jedanaesterac, a u pogodak ga je pretvorio bivši reprezentativac BiH, Zoran Kvržić.

U drugom poluvremenu Borac je riješio pitanje pobjednika već u 51. minuti, kada je Vuković postigao lijep pogodak sa distance. Zvijezda se, ipak, nije predavala pa je gostujući tim uspio smanjiti rezultat u 79. minuti golom Vadzea.

Međutim, Borac je u finišu postigao pogodak za 3-1, a strijelac je bio Terzić.

Borac je sada ponovo na +12 u odnosu na Zrinjski, dok Zvijezdi preostaje grčevita borba za opstanak.