Britanski plivač Adam Peaty testiran je pozitivno na koronavirus dan nakon što je osvojio srebro na 100 metara prsno na Olimpijskim igrama u Parizu. Peaty, šestostruki osvajač olimpijskih medalja, izgubio je zlato od Italijana Nicola Martinenghija za samo dvije stotinke sekunde u napetom finalu.

U Parizu je Peaty pokušavao osvojiti treće uzastopno zlato u ovoj disciplini, nakon što je pobijedio u Rio de Janeiru i Tokiju, ali nije uspio. Peaty je izjavio kako se loše osjećao jutro nakon utrke, ali nije htio koristiti to kao izgovor za “izgubljeno zlato”. Također je imao problema s promuklim grlom. Nakon finala, njegovi simptomi su se pogoršali i testiran je na COVID-19 rano ujutro u ponedjeljak, kada je bio pozitivan.

Britanski olimpijski odbor (BOA) nada se da će se Peaty oporaviti i biti spreman za štafete kasnije u plivačkom programu. Peaty, osmostruki svjetski prvak, koji je osvojio zlatne medalje u Riju 2016. i Tokiju 2021., također će se natjecati u štafeti za britanski tim.