Real Madrid pobijedio je Barcelonu rezultatom 3:2 u El Clasicu odigranom na stadionu Santiago Bernabeu u 32. kolu La Lige.

Unatoč tome što je Barcelona dvaput vodila zahvaljujući golovima Andreasa Christensena i Fermina Lopeza, Real je uspio preokrenuti utakmicu zahvaljujući pogocima Viniciusa Juniora, Lucasa Vazqueza i Judea Bellinghama u 92. minuti. Pobjedom, Real sada ima 11 bodova više od Barcelone i nalazi se na korak do osvajanja naslova prvaka Španjolske, pri čemu su ostala još samo šest kola.

U Barceloni vlada bijes zbog odluke sudaca, posebno zbog spornog trenutka u 28. minuti kada je Realov golman Andrij Lunin izbacio loptu s gol-linije, no VAR je odlučio da lopta nije prešla crtu.

Predsjednik Barcelone, Joan Laporta, najavio je da će zatražiti sve dostupne video i audiosnimke kako bi istražili ovaj incident. Laporta je kritizirao upotrebu VAR-a, ističući da bi trebao služiti za pošteno suđenje, ali smatra da trenutno postoje suprotni kriteriji ovisno o klubovima koji igraju.

Dodao je kako je glavni sudac, Cesar Soto Grado, na nekoliko situacija ignorirao upotrebu VAR-a unatoč mogućnosti korištenja istog. Laporta nije isključio mogućnost traženja ponavljanja utakmice ako se dokaže da je sporni trenutak trebao biti priznat kao gol.