Nakon što su jučer Švicarska i Njemačka izborile četvrtfinale Evropskog fudbalskog prvenstva, danas ćemo saznati još dva putnika u četvrtfinale Eura. Zapravo, jednog smo već saznali, a to je selekcija Engleske nakon što je savladala Slovačku rezultatom 2-1.

Slovačka i Engleska odigrale su utakmicu osmine finala Evropskog prvenstva od 18 sati na stadionu Gelsenkirchen. Slovačka je iznenadila sve na stadionu odličnom igrom protiv favorizovanih Engleza u prvom poluvremenu.

Konkretniju igru Slovaci su pretvorili u pogodak u 25. minuti, kada je sjajnu akciju pogotkom završio Schranz. Engleska do kraja prvog poluvremena nije uradila skoro ništa.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. U 50. minuti Englezi su uspjeli postići pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Foden.

Slovačka je uspjela sačuvati svoju mrežu sve do nadoknade vremena, kada je Bellingham makazicama pogodio njihovu mrežu i utakmicu odveo u produžetke. Na početku prvog produžetka Harry Kane je pogodio za potpuni preokret. Engleska je do kraja meča sačuvala vodstvo i plasirala se u četvrtfinale Eura.

Selekcija Engleske će igrati protiv Švicarske u četvrtini finala Eura.