U derbiju šestog kola SuperSport HNL-a, Hajduk je pobijedio Dinamo 1:0 na Maksimiru. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Livaja u 70. minuti, nakon odlične asistencije Dominika Prpića..

Ova pobjeda omogućila je Hajduku da preuzme vodeću poziciju na ljestvici ispred Dinama te je ujedno nanijela prvi poraz Dinamu ove sezone.

Iako je Dinamo bio dominantniji, s više udaraca i napada, nije uspio iskoristiti svoje prilike. Najbolju šansu za izjednačenje Dinamo je imao u 76. minuti, kada je Marko Rog promašio zicer nakon sjajnog dodavanja Luke Stojkovića. Rog je iz drugog plana utrčao prema golu, ali mu je lopta nezgodno odskočila te ju nije uspio kontrolirati, što je rezultiralo promašajem.

Nakon toga, Rog se uhvatio za glavu, svjestan izgubljene prilike. Dinamo nije imao sličnih prilika do kraja utakmice.

Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma, kao i emisiju koja ide svaki ponedjeljak u 18 sati.

Hajduk je zadržao vodstvo do kraja i odnio tri važna boda.