U okviru 33. kola italijanske Serie A fudbaleri Intera savladali su Milan u gradskom derbiju i tako i matematički osigurali titulu prvaka Italije!

Inter je slavio rezultatom 1-2. Acerbi je na asistenciju Pavarda savladao golmana Milana u 18. minuti utakmice, čime je svojoj ekipi donio prednost. Inter je prednost sačuvao do odlaska na odmor.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Thuram je u 49. minuti pogodio za 0-2, a ovaj pogodak bio mu je 12. prvenstveni u sezoni. Milan je preko Tomorija uspio smanjiti na 2-1 u 80. minuti utakmice, ali dalje od toga Milanezi nisu uspjeli.

Inter je ovom pobjedom osigurao titulu prvaka Italije. Ove sezone su se prošetali prvenstvom i bilo je jasno da će biti prvaci, samo je bilo pitanje trenutka kada i matematički!