Večeras su odigrane dvije utakmice 18. kola italijanske Serie A. Lazio je opravdao ulogu favorita protiv Frosinonea (3-1), dok je Inter odigrao “samo” 1-1 protiv Genoe.

Inter je igrao na gostovanju Genoi, a trenutni lider italijanskog prvenstva nije opravdao ulogu favorizovane ekipe. Iako je Inter stigao do prednosti pogotkom Arnautovića u 42. minuti utakmice, domaći tim je vrlo brzo poravnao, u nadoknadi prvog poluvremena.

Strijelac za 1-1 bio je Dragusin na asistenciju Gudmundssona. Drugo poluvrijeme nije ponudilo pretjeranu fudbalsku ljepoticu, pa su na kraju bodovi podijeljeni.

U drugom susretu Lazio je savladao Frosinone rezultatom 3-1. Lazio je gubio do 70. minute, za goste je pogodio Soule sa bijele tačke u57. minuti. Ipak, domaći tim je preko Castellanosa i Isaksena u 70. i 72. minuti stigao do preokreta. Konačnih 3-1 postavio je Patric u finišu utakmice.