Večeras je završeno još sedam utakmica posljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Slovenija je na svom terenu dočekala selekciju Kazahstana, a Slovencima je odgovaralo neriješeno ili pobjeda za plasman na Evropsko prvenstvo. Slovenija je slavila rezultatom 2-1.

Slovenci su poveli pogotkom Benjamina Šeška u prvom poluvremenu. Ofanzivac je pogodio sa bijele tačke, a Kazahstanci odgovorili u drugom poluvremenu pogotkom Orazova. Međutim, gostujuća selekcija nije imala snage za preokret. Šta više, Verbić je u finišu utakmice golčinom osigurao Sloveniji Euro.

Grupa je kompletirana i utakmicama San Marino – Finska (0-2), te Sjeverna Irska – Danska (2-0).

Ukrajina i Italija su u Leverkusenu igrale za direktan plasman na Euro. Italijanima je odgovaralo neriješeno ili pobjeda, dok je Ukrajini za plasman na Euro igrala samo pobjeda. Nije bilo pogodaka, pa je Italija ostvarila plasman na Euro, dok bi Ukrajina mogla biti protivnik Zmajevima u baražu.

Selekcija Češke je na svom terenu savladala Moldaviju rezultatom 3-0, Sjeverna Makedonija i Engleska remizirale rezultatom 1-1, dok je Albanija odigrala neriješeno bez pogodaka protiv Farskih Ostrva, ali su Albanci igrali opušteno obzirom da su izborili Euro.