U okviru osmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je u Mostaru ugostio Željezničar.

Mostarski klub je u prvom poluvremenu uputio čak 17 udaraca prema golu Željezničara, ali na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu gostujućeg tima od 0-1.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Irfan Jašarević u 30. minuti utakmice, nakon asistencije Nedima Mekića. Iako je Zrinjski više prijetio, mostarski klub nije mogao ugroziti gol Muftića, koji je branio na visini zadatka.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. U 79. minuti iz 26 udarca prema golu Željezničara, Zrinjski je stigao do poravnanja.

Strijelac je bio Jakovljević, a nakon pogotka uputio se prema klupi Željezničara provocirajući. Nije jasno zašto je to uradio, ali strasti su se brzo smirile.