Večeras se u Maloj dvorani Skenderije odigrao gradski derbi između Bosne Meridian i Sparsa u devetom kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, gdje su Studenti dominirali osvajanjem pobjede rezultatom 115:85.

Već u prvoj četvrtini Bosna je stvorila značajnu prednost (33:17), a na poluvremenu su imali veliko vodstvo od +22 (60:38).

Drugi dio utakmice bio je formalnost, a Bosna je bez problema održala svoju prednost do kraja. Dontay Caruthers s 23 poena i Jure Zubac s 22 koša i 6 skokova istaknuli su se kao ključni igrači za Bosnu, dok je Marquis Donte Moore s 26 poena i 7 skokova bio najbolji u redovima Sparsa.

Bosna trenutačno zauzima prvo mjesto na tablici s omjerom 7 pobjeda i 2 poraza, Široki je drugi s utakmicom manje i omjerom 7-1.

Spars se nalazi na trećem mjestu s omjerom 6-3.