Utakmicom između Njemačke i Škotske na Allianz Areni večeras je otvoreno Evropsko fudbalsko prvenstvo, a selekcija domaćin prvenstva slavila je visokim rezultatom 5-1.

Njemačka je opravdala ulogu favorita, a već u prvih 20 minuta znali smo ko će pobijediti. Igrala se 10. minuta kada je Wirtz na asistenciju Kimmicha savladao Gunna, a silovitim Nijemcima trebalo je devet minuta za drugi pogodak.

U 19. minuti Musiala je nakon asistencije Havertza pogodio za 2-0. U samom finišu prvog poluvremena Škotska je ostala i sa igračem manje, obzirom da je direktan crveni karton dobio Porteous, a Njemačka je dobila penal. Siguran sa bijele tačke bio je Havertz i pogodio za 3-0.

Nastavak je donio novu dominaciju Njemačke. U 68. minuti Fullkrug je postigao pogodak za visokih 4-0. Stali su Nijemci potom na loptu i meč mirno priveli kraju. Rudiger je autogolom u finišu utakmice smanjio na 4-1, a u nadoknadi vremena konačnih 5-1 postavio je Emre Can.