Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Konferencijske lige.

Zrinjski je danas u Ljubljani rezultatom 1:3 slavio protiv Brava te na taj način nadoknadio rezultatski deficit iz prvog meča, kada su poraženi rezultatom 0:1.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, a do zasluženog vodstva stigli su u 16. minuti. Ivan Posavec uposlio je Nardina Mulahusjenovića u šesnaestercu, koji se oslobodio svojih čuvara, a potom pogodio za 1:0.

Ipak, prednost nije dugo trajala jer je Milan Tucić pogodio za 1:1. Pri tom rezultatu otišlo se i na odmor.

Zrinjski je do novog vodstva stigao u 66. minuti, kada je nakon prekida pogodio Slobodan Jakovljević.

Novi gol Zrinjski postigao je u u 80. minuti. Frano Mlinar odličnim udarcem postavio je konačnih 1:3 i osigurao prolaz Zrinjskom.

Zrinjski će svog protivnika saznati večeras u 3. pretkolu konferencijske lige te će igrati protiv poraženog iz duela Panathinaikos Botev Plovdiv.