Hajduk je u trećem kolu SuperSport HNL-a slavio pobjedu protiv Varaždina rezultatom 2:1 na Poljudu, nakon što je gubio već od osme minute.

Gosti su poveli golom Dimitra Mitrovskog, no Hajduk je uspio preokrenuti rezultat u drugom poluvremenu. Filip Krovinović izjednačio je u 56. minuti, dok je Marko Livaja postigao pobjednički gol u 74. minuti. Ova pobjeda donekle je ublažila razočaranje koje je klub doživio nakon ispadanja iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv slovačkog Ružomberoka.

Iako je pobjeda važna, Hajduk se suočava s problemima zbog ozljeda. Zvonimir Šarlija i Abdoulie Sanyang ozlijedili su ligamente zgloba u susretu s Ružomberokom i očekuje se da će izbivati s terena oko mjesec dana. Još uvijek nije poznato hoće li Niko Sigur biti spreman za nadolazeću utakmicu protiv Istre u Puli, što dodatno komplicira situaciju s ozljedama.

Desni bek Fahd Moufi također se ozlijedio u utakmici protiv Varaždina i morao je napustiti igru u 60. minuti. Nakon pretraga, potvrđeno je da je zadobio ozbiljnu ozljedu zadnje lože, što će ga udaljiti s terena najmanje tri tjedna, a moguće je da će izbivati i cijeli mjesec. Ovo je nastavak niza ozljeda koje su prošle sezone zadale mnogo problema Hajduku.

Ako Sigur ne bude spreman, jedini desni bek u ekipi bit će Niko Đolonga, koji još nije upisao nijedan nastup ove sezone. Moguće je da će poziciju desnog beka privremeno preuzeti Šimun Hrgović, nominalno lijevi bek, koji je protiv Varaždina zamijenio ozlijeđenog Moufija i asistirao za Livajin pobjednički gol.

Moufi, koji je prošlog ljeta došao iz portugalskog Portimonensea, ove je sezone startao u svih sedam utakmica Hajduka. Ovo nije njegova prva ozljeda u Hajduku, jer je prošle sezone zbog ozljede lista propustio šest utakmica.