Disciplinski odbor Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine kaznio je dva igrača Željezničara i jednog Sarajeva zabranom nastupa nakon dobivenih crvenih kartona na nedjeljnom derbiju.

Amer Hiroš je dobio crveni karton već u 19. minuti nakon što je udario rukom Edina Julardžiju nakon faula, što je priznao i izrazio žaljenje. U sudijskoj nadoknadi vremena, Francis Kyeremeh je izazvao prekršaj ispred Edina Cocalića, što je rezultiralo drugim crvenim kartonom za ekipu Željezničara.

Trener Željezničara, Bruno Akrapović, pohvalio je potez svog igrača ističući da je sačuvao rezultat od 0:0. Međutim, u poluvremenu je došlo do incidenta u tunelu stadiona, pri čemu je Slaviša Radović dobio crveni karton zbog navodnog udaranja protivničkog igrača.

Sva trojica će propustiti po dvije utakmice, što znači da ih nećemo gledati u 27. i 28. kolu WWin lige.