Fudbaleri Fenerbahčea nisu uspjeli osvojiti pobjedu na gostovanju kod Sivasspora, odigrali su neriješeno 2:2. Edin Džeko je započeo utakmicu za Fenerbahče, igrajući od prve minute, ali je izmijenjen u 71. minuti kada ga je zamijenio Dursun.

Džeko je izgledao vidno nezadovoljan zbog zamjene, odlazeći s terena bez pozdrava sa trenerom Kartalom, te je brzo otišao u svlačionicu.Ovo nije bio prvi put da je Džeko pokazao nezadovoljstvo zbog zamjene.

Tokom svoje karijere, Džeko je pokazao da je vrlo strastven igrač koji želi biti na terenu što je duže moguće, ali istovremeno, ovo može dovesti do napetosti između njega i trenera.

Džeko je odigrao solidnu utakmicu protiv Sivasspora, ali nije uspio postići gol. Iako je bio frustriran zbog zamjene, njegova reakcija mogla bi izazvati raspravu o njegovom ponašanju na terenu i njegovoj ulozi u timu.

Fenerbahče je u ovom meču imao priliku da pobijedi, ali su propustili nekoliko šansi, što je dovelo do podijeljenih bodova. Trener Kartal će vjerojatno analizirati utakmicu i razgovarati sa Džekom kako bi riješili eventualne nesuglasice i nastavili sa uspješnom sezonu.

Navijači Fenerbahčea će pažljivo pratiti situaciju oko Džeke, nadajući se da će se situacija smiriti i da će njihov tim nastaviti s dobrim rezultatima u nastavku sezone.