Na otvaranju nove sezone Bundeslige, Borussia Mönchengladbach i Bayer Leverkusen odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je završila rezultatom 2:3 u korist gostujuće ekipe.

Prvi gol postigao je Xhaka nakon odbijanca, donoseći prednost Leverkusenu.

Domaći su pokušali uzvratiti preko Reitza, ali je njegov udarac sjajno odbranio Hradecky. Boniface je zatim pogodio prečku, dok je Tapsoba nakon nekoliko minuta uzdrmao stativu. Wirtz je u 38. minuti povisio na 0:2 nakon još jednog odbijanca.

Iako je Elvedi pred kraj prvog poluvremena zatresao mrežu, njegov gol je poništen zbog prekršaja. U drugom poluvremenu, Elvedi je ipak smanjio na 1:2 nakon dobro izvedenog slobodnog udarca.

Kleindienst je izjednačio rezultat na 2:2 nakon asistencije Stögera. U posljednjim minutama utakmice, Wirtz je bio strijelac odlučujućeg gola, postigavši pogodak nakon što je Omlin odbranio penal.

Leverkusen je tako osvojio prva tri boda, dok će u sljedećem kolu ugostiti Leipzig, a Borussia će gostovati Bochumu.