Anel Ahmedhodžić (24) se oporavio od povrede i prvi put nakon sedmog oktobra nastupio za Sheffield United.

Bh. reprezentativac je zbog povrede propustio četiri susreta Premiershipa, a danas je igrao od 46. minute u porazu Sheffielda od Bournemoutha sa 1:3.

Bio je to meč 13. kola Premiershipa, a gosti su poveli u 12. minuti golom Taverniera.

Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada je Kluivert pogodio za 0:2.

Tavernier je u 51. minuti susreta zabio svoj drugi, a za Bournemouth treći gol na današnjem dvoboju. Počasni gol za Sheffield postigao je McBurnie u 97. minuti.

Sheffield se nakon ovog poraza nalazi na 18. poziciji sa pet bodova, dok je Bournemouth na 16. poziciji sa 12 bodova.

Ahmedhodžić je “misteriozno” nestao uoči početka utakmice protiv Manchester Uniteda sredinom oktobra. Bio je najavljen za tu utakmicu, ali kada su došle službene postave, reprezentativca BiH nije bilo u kadru.

Na svu sreću, Ahmedhodžić se oporavio i vratio danas, a specijalizovana engleska stranica Injury Expert, koja se bavi povredama igrača u Premier ligi, otkrila je da je bh. nogometaš imao problem s istegnutom zadnjom ložom.