Košarkaši Real Madrida doživjeli su težak debakl u večerašnjoj utakmici 22. kola Eurolige protiv Monaca, završivši s porazom od impresivnih 98:76.

Od samog početka bilo je jasno da će Madriđane pratiti teški izazovi u Kneževini, budući da je Monaco već u prvoj četvrtini stvorio ozbiljnu prednost od 33:20. U drugoj četvrtini, domaćini su održavali prednost od preko 20 poena razlike.

Real Madrid je uspio pružiti otpor prema kraju prvog poluvremena, smanjivši zaostatak na 56:40. Međutim, u drugom dijelu utakmice nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak.

Monaco je stručno čuvao svoju prednost u trećoj četvrtini, često vodeći s 28 poena razlike. U završnici utakmice došlo je do opuštanja domaćina, što je Real Madrid iskoristio kako bi donekle ublažio poraz, ali konačni rezultat bio je 98:76.

Džanan Musa istaknuo se s 12 poena i 4 skoka, iako je Real Madrid bio značajno oslabljen izostankom Sergija Llulla i Waltera Tavaresa zbog ozljeda. Na strani Monaca, Jordan Loyd briljirao je s 19 poena, dok je Mike James imao 15 ubačaja, 12 asistencija, 5 skokova i 5 ukradenih lopti.