Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je dočekala selekciju Slovačke u okviru posljednje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. BiH je poražena rezultatom 1-2.

Naša selekcija je izgubila sve šanse da se kroz kvalifikacije plasira na Euro, stoga ovaj susret i nema rezultatski značaj s te strane. Selektor Savo Milošević je doživio neugodnost po ulasku na travnjak, obzirom da su navijači skandirali “Savo, odlazi!”.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Gledali smo blijedu partiju s obje strane, konkretno bez velike prilike. Zmajevi su prvi udarac prema golu protivnika uputili tek u 40. minuti utakmice.

Nakon lijepe akcije reprezentacije BiH, Hajradinović je šutirao sa distance, a golman Slovačke odbranio njegov udarac.

Međutim, drugo poluvrijeme donijelo je uzbuđenja, pogotke ali i crveni karton.

Bosna i Hercegovina je do prednosti stigla u 49. minuti autogolom Hrosovskyog, a samo dvije minute kasnije Slovačka je stigla do izjednačenja. Mrežu Pirića pogodio je Bozenik na asistenciju Hanckoa.

I u trenucima kada je reprezentacija BiH zaista bolje izgledala na terenu, Renato Gojković dobija drugi žuti karton, te isključenje u 63. minuti utakmice.

Nije Slovacima dugo trebalo da sa igračem više stignu do preokreta. Šatka je na asistenciju Kucke pogodio u 71. minuti za 1-2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.