Večeras se na stadionu Grbavica odigrao veliki sarajevski derbi u okviru 26. kola Wwin lige BiH između Željezničara i Sarajeva. Meč je obilježilo čak tri pokazana crvena kartona, a utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 0-0.

Utakmica je počela od 20 sati, a već od 18. minute Sarajevo je igralo sa igračem više. Nepromišljen potez Amera Hiroša u 18. minuti koštao je mnogo Željezničar. Hiroš je namjerno rukom u lice udario protivnika i potpuno zasluženo zaradio direktan crveni karton.

Sarajevo do kraja poluvremena je imalo posjed lopte, ali mreže su mirovale. U sudijskoj nadoknadi i Edin Cocalić je dobio direktan crveni karton.

U naguravanju i prepirci pred tunelom nakon završetka prvog poluvremena, Sivac je pokazao crveni karton i Radoviću u redovima Sarajeva.

Drugo poluvrijeme nije mnogo ponudilo. Sarajevo je imalo posjed, Željezničar se branio, mnogo uzbuđenja nije bilo.

Susret je završen bez pobjednika nepopularnim rezultatom 0-0. Obzirom na raspored do kraja sezone, pretpostavljamo da ovaj rezultat više odgovara Sarajevu, obzirom da se Željezničaru sprema grčevita borba za opstanak.