Večeras je odigrano još četiri kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo, a zanimljiv će biti rasplet u grupi H gdje je Slovenija, kao i u grupi C gdje će u posljednjem kolu Italija i Ukrajina igrati u borbi za tu drugu poziciju koja vodi na Euro.

Italija je večeras savladala Makedoniju rezultatom 5-2. Bili su Italijani bolji protivnik na terenu, postigli su tri pogotka u prvom poluvremenu. Darmian je u 17. minuti doveo Italiju u prednost, a potom je Chiesa u finišu prvog poluvremena postigao dva gola. Ranije je Jorginho promašio penal.

Makedonci nisu odustajali. Igrala se 52. minut kada je Atanasov pogodio za 3-1, a isti igrač je u 74. minuti ponovo pogodio mrežu Italije za potpunu dramu u finišu. Međutim, Raspadori je potom pogodio za 4-2, čime je riješeno pitanje pobjednika. Konačnih 5-2 postavlja El Shaarawy u nadoknadi vremena.

Italija i Ukrajina će u direktnom okršaju u posljednjem kolu igrati za plasman na Euro.

Standings provided by Sofascore

Danska je savladala Sloveniju rezultatom 2-1. Maehle je domaće doveo u prednost, poravnao Janža, ali Delaney u 54. minuti pogodio za 2-1. Slovenija će tako, u posljednjem kolu, u direktnom okršaju sa Kazahstanom odlučivati o svojoj sudbini i eventualnom plasmanu na Euro.