Fudbaleri Željezničara gostovali su Posušju u 27. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine, boreći se za opstanak. Utakmica je završena pobjedom domaće ekipe rezultatom 1-0.

Već u 14. minuti Željezničar je primio pogodak od Rozića. Iako je Posušje ostalo s igračem manje nakon crvenog kartona za Lučića, Krpić nije uspio iskoristiti penal za izjednačenje. Pred kraj prvog poluvremena, teška povreda koljena Brazilca Joaoa Ericka dodatno je otežala situaciju za domaći tim.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu, najvatreniji navijači Željezničara Manijaci pozvali su igrače tima s Grbavice “na raport”.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto konkretniju igru Željezničara, koji je cijelo vrijeme imao igrača više. Krpić je u jednom trenutku pogodio prečku, ali Posušje je odolijevalo napadima sarajevskog tima.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Željezničar je upisao težak poraz u borbi za opstanak.

Na kraju utakmice, najvatreniji navijači Željezničara, popularni Manijaci, poručili su igračima Željezničara pjesmu “Vi pijete, ponekad i duvate, ma svi ste vi obični klošari kao mi…”