Real Madrid je uzbudljivom utakmicom pobijedio Barcelonu rezultatom 3:2 na stadionu Santiago Bernabeu u El Clasicu, što im je donijelo važnu pobjedu u 32. kolu La Lige. Unatoč tome što je Barcelona vodila golovima Andreasa Christensena i Fermina Lopeza, Real Madrid je uspio preokrenuti rezultat zahvaljujući pogocima Viniciusa Juniora, Lucasa Vazqueza i Judea Bellinghama u samom finišu utakmice.

Real sada ima 11 bodova više od Barcelone i jako je blizu osvajanja naslova prvaka Španije, a do kraja sezone preostalo je još samo šest kola.Nakon utakmice, u Barceloni su izrazili nezadovoljstvo prema sucima, smatrajući da su oštećeni za jedan gol. U 28. minuti, Realov golman Andrij Lunin je izbacio loptu s gol-linije nakon udarca iz kuta koji je slijedio nakon pokušaja Laminea Yamala, no VAR je odlučio da lopta nije u potpunosti prešla gol-liniju.

Ova situacija pokazala je nedostatak gol-tehnologije u španjolskom prvenstvu.Jedna od ključnih situacija bila je i sporna situacija u 17. minuti kada je sudac dosudio penal za Real nakon prekršaja Cubarsija nad Vasquezom.

Nakon što je VAR potvrdio odluku, sudac je odlučio razgovarati samo s Araujom kako bi izbjegao daljnje kontroverze.
Tijekom utakmice, sudac Cesare Soto Grado komunicirao je s VAR-om i igračima kod ključnih situacija.

Primjerice, prije gola Christensena u 6. minuti, sudac je naglasio da je prekršaj bio minimalan te da nije utjecao na igru.

U posljednjim minutama utakmice, tenzije su porasle, a došlo je do nekoliko sukoba među igračima. Sudac je morao intervenirati kako bi smirio situaciju i upozorio igrače da se suzdrže od nepotrebnih gestikulacija i sukoba.

Na kraju, Real Madrid je slavio važnu pobjedu koja ih je još bliže dovela do osvajanja naslova prvaka Španije, dok je Barcelona ostala u zaostatku od 11 bodova.