Nogometaši Hajduka pobijedili su Osijek s 1:0 u utakmici 5. kola HNL-a na Poljudu.

Jedini gol postigao je Marko Livaja u 56. minuti. Iako Hajduk nije briljirao, posebno u prvih pola sata utakmice, uspio je doći do pobjede. S druge strane, Osijek je odigrao vrlo loše, a najbolji igrač gostujuće momčadi bio je golman Malenica.

Osijek je tek u 89. minuti uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Hajduka. Nakon utakmice, igrači Hajduka su došli pozdraviti navijače, ali su ostali na udaljenosti, što je uobičajeno u posljednje vrijeme.

Navijači su im zapljeskali, a Torcida je skandirala “Splićani smo mi, idemo u Zagreb nered praviti”.

Nakon reprezentativne pauze, 14. rujna slijedi derbi između Dinama i Hajduka u Zagrebu.