Večeras je na stadionu Asim Ferhatović Hase odigran veliki sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara, rekli bismo i najveći bosanskohercegovački derbi u okviru desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sarajevo je zasluženo slavilo pobjedu rezultatom 3-0.

U uvodnih nekoliko minuta Željezničar je bio ofanzivniji, ali je Sarajevo stiglo do prednosti iz prve prave prilike. Igrala se 29. minuta kada je Ajdin Hasić iskoristio šansu i matirao golmana Željezničara Muftića za 1-0.

Kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk za kraj prvog poluvremena, Sarajevo je iskoristilo još jedan dobar napad, a mrežu Muftića ovoga puta pogodio je Renan Oliveira.

Drugo poluvrijeme ponudilo je nešto mirniju igru. Sarajevo je uspjelo u svom naumu da smiri igru jer ima pozitivan rezultat. Tek nešto konkretnija šansa za Željezničar bila je u 74. minuti, kada su centimetri dijelili Drlju da dođe do lopte prije Šahinovića, ali u tome nije uspio.

Međutim, uprkos vodstvu, Sarajevo je dominiralo terenom i zaista pružilo više u ovom derbiju, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu.

U nadoknadi vremena Sarajevo je stiglo i do trećeg pogotka. Ćataković je sjajno pogodio glavom za velikih, na kraju, 3-0.