Fudbaleri Željezničara nastavak prvenstva Wwin lige BiH otvorili su derbijem protiv aktuelnog prvaka, ekipe Zrinjskog. Utakmica je završena bez pobjednika i pogodaka, rezultatom 0-0.

Prvo poluvrijeme donijelo je zaista drugačiju i čvršću igru Željezničara nego je to bilo jesenas. S nekoliko novih pojačanja, gledali smo neki drugi Željezničar. Zrinjski nije ponudio ništa u prvih 45 minuta, izuzev jedne dobre šanse u finišu prvog dijela utakmice.

S druge strane, Željezničar je izgledao bolje na terenu, uputio tri udarca prema golu protivnika i bio čvršći na sredini.

Drugo poluvrijeme, slična slika kao u prvom. Zrinjski neprepoznatljiv na terenu, a sredinom drugog poluvremena Haris Ovčina je imao idealnu šansu da dovede Željezničar u prednost, ali je njegov poluvolej otišao preko gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Željezničar je pokazao da može mnogo bolje nego jesenas.