Fudbaleri Željezničara večeras su na Grbavici ugostili GOŠK u okviru sedmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je imala poseban značaj za klub s Grbavice i zbog 102. rođendana kluba. Također, razlog više za značaj ovog susreta jeste i veliki jubilej – 70-ti rođendan stadiona Grbavica.

Utakmica je nakon šokantne završnice završena pobjedom GOŠK-a rezultatom 2-3.

Željezničar je od prve minute krenuo ofanzivno, ali u prvih pola sata teško da se može izdvojiti neka konkretna situacija pred golom Sloge Meridian. S druge strane, gostujući tim je kontra napadom jednom pokušao, ali je Muftić bio na visini zadatka.

U 33. minuti utakmice Željezničar je stigao do prednosti. Svoj četvrti pogodak ove sezone postigao je Nedim Mekić, te tako svoju ekipu doveo do prednosti. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. U 60. minuti dogodio se muk na Grbavici. Dosuđen je slobodni udarac za gostujući tim, Skorup ga je izveo fantastično i pogodio mrežu Muftića za 1-1.

U 70. minuti utakmice najvatreniji navijači Željezničara proslavili su 70-ti rođendan Grbavice, više o tome OVDJE. Samo četiri minute kasnije, GOŠK je preko Hasukića u potpunosti preokrenuo rezultat na 1-2.

U nadoknadi vremena Dženan Haračić se dobro snašao u šesnaestercu gostiju i pogodio glavom za 2-2. Međutim, tu nije bio kraj golovima. GOŠK je u 96. minuti pogotkom Nižića postavio konačnih 2-3.