Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je četvrto kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo U21 na gostovanju protiv selekcije Kipra. BiH je slavila nakon preokreta rezultatom 1-2.

Nije dobro počelo za mlade Zmajeve, jer je Kipar stigao do prednosti u 17. minuti pogotkom Okkasa, a na asistenciju Satsiasa. Do kraja prvog poluvremena Zmajići su bili konkurentan protivnik, ali nisu uspjeli stići do izjednačenja.

Nastavak je donio nova uzbuđenja, ali i pogodak u mreži Kipra. Igrao se 58. minut kada je talentovani Enver Kulašin postigao pogodak za 1-1. Asistenciju je upisao fudbaler zagrebačkog Dinama, Petar Sučić.

Selektor Igor Janković je odradio sjajan posao večeras, što se pokazalo i pogađanjem izmjene. Naime, rezervista Sabljić je ušao u 75. minuti, a već u 79. pogodio za veliki, ali i zaslužen preokret Zmajića.

BiH je do kraja susreta uspjela održati vodstvo i zasluženo upisati prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama.