Derbi utakmicu 24. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Banjaluci odigrali su Borac i Zrinjski, dva prvoplasirana kluba u prvenstvu. Eventualnom pobjedom Borac je mogao jednom rukom uhvatiti trofej namijenjen prvaku BiH, ali mostarski klub nije rekao svoje posljednje riječi, još uvijek.

Zrinjski je slavio pobjedu rezultatom 1-2 i smanjio zaostatak za prvoplasiranim Borcem na devet bodova. Zrinjski je danas bio konkretniji protivnik i ekipa željnija pobjede.

U 39. minuti susreta postignut je prvi pogodak. Tarik Ramić je iskoristio dobru akciju goostujuće ekipe i matirao golmana Borca za vodstvo Zrinjskog.

Igrala se 50. minuta kada je Kiš savladao Miloševića nakon još jedne izuzetno lijepo izgrađene akcije Zrinjskog. Do kraja susreta Borac je uspio smanjiti rezultat u 90. minuti pogotkom Maksa Juraja Čelića, ali dalje od toga nije mogao.

Zrinjski je prekinuo niz Borca od čak 22 utakmice bez poraza.