Večeras je na stadionu Rođeni odigran mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog u okviru devetog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Zrinjski je slavio pobjedu rezultatom 0-1.

Zrinjski je bio konkretnija ekipa na terenu. Svoju terensku inicijativu krunisali su pogotkom u 32. minuti utakmice, kada je Mulahusejnović pogodio mrežu Hadžikića.

Do kraja prvog poluvremena ni jedni ni drugi nisu ponudili mnogo, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu bez mnogo uzbuđenja. Vrijedi spomenuti da su navijači Veleža zapalili transparente Ultrasa koje su im oduzeli ranije ove godine.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Zrinjski je upisao važnu pobjedu kojom je preuzeo čelnu poziciju na tabeli. Velež ima devet bodova u osam odigranih utakmica.