Večeras je u okviru osmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine odigran hercegovački derbi između Zrinjskog i Širokog Brijega. Domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 3-0.

Zrinjski je večeras bio konkretnija ekipa na terenu. U 28. minuti Fran Topić je doveo mostarsku ekipu u prednost. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je imao više loptu u posjedu, ali se rezultat nije mijenjao.

Nastavak je donio sličnu dominaciju domaćih. Zrinjski je sigurno čuvao prednost, napadao, a u samom finišu utakmice iskoristio i veliku grešku i poklon odbrane gostujuće ekipe. Mulahusejnović je zaobišao golmana i pogodio za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Barišić u 85. minuti utakmice.

Zrinjski trenutno iz šest utakmica ima 16 osvojenih bodova i prvi je na tabeli Wwin lige BiH.