Manchester City i Arsenal odigrali su napetu utakmicu koja je završila rezultatom 2:2 u petom kolu Premier lige.

City je poveo ranim golom Erlinga Haalanda u devetoj minuti, ali je Arsenal preokrenuo rezultat golovima Riccarda Calafiorija i Gabriela Magalhaesa u prvom poluvremenu.

Arsenal je ostatak utakmice bio primoran braniti se s igračem manje jer je Leandro Trossard dobio crveni karton.

Unatoč pritisku Cityja, Arsenal je uspio izdržati sve do 98. minute kada je John Stones zabio izjednačujući gol.

Utakmica je završila burno, a napetost se pojačala tijekom naguravanja između Haalanda i mladog Arsenalovog igrača Mylesa Lewis-Skellyja.

Lewis-Skelly je 17-godišnjak koji je te večeri debitirao u Premier ligi. Mikel Arteta pružio mu je priliku u jednom od najzahtjevnijih susreta sezone.

Igra na poziciji zadnjeg veznog, a prema Transfermarktu vrijedi dva milijuna eura.

Haaland je reagirao na njegovu prisutnost pitajući ko je zapravo on tijekom kratkog sukoba.