Prvu utakmicu osmine finala Evropskog fudbalskog prvenstva u Berlinu su odigrale selekcije Švicarske i Italije, a Švicarci su zaista pokazali da su u ovom trenutku kvalitetniji i izborili su plasman u četvrtfinale takmičenja.

Švicarska je na kraju apsolutno zasluženo slavila rezultatom 2-0, a blijedi Italijani će tako kući. Podsjetimo, Italija je aktuelni evropski prvak…

Švicarci su u prvom poluvremenu apsolutno izdominirali na terenu, a dominaciju krunisali i pogotkom Freulera u 37. minuti utakmice, a na asistenciju Vargasa. Italijani su u prvih 45 minuta tek jednom šutirali, a ni taj jedan udarac nije išao u okvir gola Sommera.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi šok za Italijane. Igrao se 46. minut kada je Vargas postigao prekrasan pogodak sa distance za visokih 2-0. Italija to nije mogla stići, iako su pokušavali do kraja susreta.

Švicarska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Engleska – Slovačka.