Borac je večeras ostvario pobjedu od 1:0 protiv Posušja pred gotovo praznim tribinama stadiona u Banjoj Luci.

Unatoč prisutnosti samo 600 gledatelja, Borac je kontrolirao utakmicu od početka. U 29. minuti, Borac je postigao gol preko Alena Jurilja nakon centaršuta Jakova Blagaića, iako je situacija bila diskutabilna zbog mogućeg ofsajda.

Posušje je imalo priliku za izjednačenje, ali Leonardo Petrović nije uspio pogoditi gotovo prazan gol.

U drugom poluvremenu, Borac je i dalje dominirao, ali Jovo Lukić nije iskoristio priliku za osiguranje pobjede. Posušje nije uspjelo uputiti niti jedan udarac u okvir gola tijekom cijele utakmice.

Ova pobjeda čini Borac vodećim na tablici s osam bodova više od Zrinjskog, prenoseći pritisak na njih uoči derbija s Sarajevom.

U sljedećem kolu, Borac će gostovati kod Širokog Brijega, dok će Posušje dočekati Zrinjski.