...
Borac savladao Sarajevo u Banjaluci, nepostojeći penal izazvao burne reakcije u javnosti
Foto: FK Sarajevo
Fudbal

Borac savladao Sarajevo u Banjaluci, nepostojeći penal izazvao burne reakcije u javnosti 

Banjalučki Borac je savladao Sarajevo u okviru 26. kola Premijer lige BiH rezultatom 2-0, uz očiglednu pomoć glavnog arbitra Mirze Kazlagića.

U okviru 26. kola WWin Premijer lige BiH, na utakmici između Borca iz Banje Luke i Sarajeva, desila se sporna situacija koja je izazvala brojne reakcije.

Sudija Mirza Kazlagić dosudio je penal za domaći tim u 25. minuti utakmice, što je izazvalo burne proteste gostujućih igrača.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Zoran Kvržić, koji je pogodio za vodstvo Borca 1:0. Međutim, snimke i reakcije s terena sugeriraju da je odluka o penalu bila u najmanju ruku diskutabilna – kontakt u šesnaestercu praktično nije postojao.

Statistika u tom trenutku dodatno je pokazivala dominaciju domaćina, ali bez većih šansi sve do spornog penala. Sarajevo do 25. minute nije imalo nijedan udarac prema golu, dok je Borac imao dva šuta – oba u okvir gola.

Navijači Sarajeva, kao i brojni neutralni posmatrači na društvenim mrežama, žestoko su kritikovali Kazlagićevu odluku, smatrajući da je direktno utjecala na tok utakmice. Očekuje se i reakcija iz FK Sarajevo, koji bi mogao uputiti žalbu ili zvanično obraćanje Savezu.

Samo tri minute poslije mrežu Sarajeva pogodio je i David Vuković, pa je Borac na odmor otišao sa prednošću od 2-0. Nastavak je donio nešto mirniju igru, a Borac je na kraju ubilježio pobjedu.

Standings provided by Sofascore

Povezane objave

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.