Derbijem između Zrinjskog i Sarajeva u Mostaru u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine spuštena je zavjesa na ovaj dio sezone i na ovu godinu. Zrinjski je upisao trijumf rezultatom 2-0.

Domaći tim je u prednost stigao u 40. minuti utakmice, kada je Nemanja Bilbija pogodio mrežu Rogića. Prethodno je, pet minuta ranije, isti igrač promašio jedanaesterac, ali se vrlo brzo iskupio.

Nije dugo prošlo, a već je bilo 2-0. U 44. minuti Zlomislić je ispratio lijepu akciju svoje ekipe i pogodio mrežu Sarajeva za 2-0.

Mostarski klub i aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je mudro “umrtvio” utakmicu u drugom poluvremenu i nije Sarajevu dozvoljavao ozbiljnije prijetnje niti pogotke.

Susret je završen pobjedom Zrinjskom, koji je tako najavio da će se boriti za sami vrh Premijer lige BiH.