Večeras se na stadionu Santiago Bernabeu odigrao veliki El Clasico između Real Madrida i Barcelone u okviru 32. kola španske La Lige, a Real Madrid je nakon preokreta slavio rezultatom 3-2.

Barcelona je krenula u derbi iz snova. Igrala se šesta minuta kada je Christensen na asistenciju Raphinhe pogodio gol Lunina u ranoj fazi utakmice. Međutim, Real Madrid je ekspresno odgovorio.

U 18. minuti Vinicius Junior je postigao izjednačujući pogodak sa bijele tačke. Igrala se 28. minuta kada je Yamal pogodio za Barcelonu, ali je gol poništen. Iako smo i do kraja prvog poluvremena gledali uzbudljiv meč, ostalo je 1-1.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Barcelona je stigla do nove prednosti u 69. minuti pogotkom Lopeza, međutim ponovo ekspresan odgovor Madriđana. Već u 73. minuti Lucas je nakon lijepe akcije i asistencije Viniciusa pogodio za 2-2.

U 90. minuti utakmice Real je dokazao koliko je moćan. Sjajnu akciju završio je Jude Bellingham i zatresao mrežu Barcelone za konačnih 3-2.