Večeras je u Lanxess Areni u Kolnu odigrano finale Evropskog rukometnog prvenstva, a novi prvak Evrope je selekcija Francuske, nakon pobjede nad Danskom rezultatom 33-31. Regularni tok završen je rezultatom 27-27, a nakon produžetaka slavila je selekcija Francuske.

Sjajnu rukometnu predstavu gledali smo u prvom poluvremenu. Francuska i Danska su odigrali hrabro i zanimljivo prvo poluvrijeme, koje je završeno bez pobjednika rezultatom 14-14. U redovima Danske u tom periodu igre istakao se Gidsel sa četiri pogotka, dok su kod Francuza Fabregas, Remili i Nahi dali po tri.

Drugo poluvrijeme donijelo je i nova uzbuđenja. Danska je zaigrala bolje i imala u nekoliko navrata prednost, ali je Francuska u posljednjoj minuti poravnala, pa je regularni dio susreta završen bez pobjednika.

U produžetku je bolja bila selekcija Francuske i na kraju postala prvak Evrope.

Najefikasniji u redovima Francuske bio je Fabregas sa šest golova, Remili je dodao četiri, dok je kod selekcije Danske dobru partiju pružio Hansen sa devet golova, Gidsel je dodao sedam, a Pytlick četiri.

Francuska je olimpijski i evropski šampion!