Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je 1:1 protiv Italije u posljednjem kolu grupe B Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Strijelac za Hrvatsku bio je Luka Modrić u 55. minuti susreta, dok je Mattia Zaccagni pogodio za konačnih 1:1 u posljednjoj, 98. minuti susreta.

Tako je Hrvatska reprezentacija gotovo pa sigurno ispala u grupnoj fazi, ostaje tek teorija i nekoliko scenarija za koje su šanse minimalne.

Mnogi navijači i igrači Hrvatske su ostali začuđeni kada je nizozemski sudac Danny Makkelie produžio osam minuta sudačke nadoknade, Hrvati su ga uzeli na zub nakon susreta.

“Ne znam gdje je sudac našao osam minuta da produži”, prva je reakcija Modrića nakon susreta.

Također i navijači smatraju da ih je nizozemski sudac oštetio, pa jedan od bijesnih hrvatskih navijača ušao na njegovu Wikipedia stranicu i dodao mu nadimak – pi*ka.

“Moram podvući suca Machiavellija (sudac se preziva Makkelie, op.a.). Ovaj put je cilj opravdao sredstvo. Navlačio je tendenciozno za Talijane. Kazneni udarac je sudio jer nije imao drugog izbora. I na kraju produži utakmicu osam minuta. Igrao sam nogomet, igrao ga je i Tomo (Ivković, op.a.) i ti osjetiš kad je nešto tendenciozno.

Ovo kako je on danas sudio utakmicu… on je imao kriterij koji je bio na strani Talijana, izjava je stručnog komentatora na HRT-U Joška Jelića.

Kompletna hrvatska javnost kao jedinog krivca za ispadanje sa Eura vidi isključivo nizozemskog sudca Dannya Makkelia, opravdano ili ne ostavljamo vama da sami procijenite.