Derbijem je večeras otvoreno 15. kolo italijanske Serie A. U Torinu su snage odmjerili Juventus i aktuelni prvak Italije, Napoli. Domaći tim je ubilježio važnu pobjedu rezultatom 1-0.

Ovom pobjedom, Juventus je privremeno zauzeo lidersku poziciju italijanskog prvenstva, dok Napoli gubi konce i pitanje je hoće li se, sa ovom igrom, uopšte boriti i za prva četiri mjesta do kraja sezone.

Jasno je, Napoli je druga ekipa od trenutka kada je Spaletti otišao, a ostaje da se vidi hoće li se uspjeti “dozvati” u nastavku sezone i eventualno dobrim rezultatima priključiti samom vrhu.

Utakmicu je presudio štoper Gatti, koji je u 51. minuti glavom pogodio mrežu Napolija. Mladi fudbaler je bio strijelac i u prošlom kolu protiv Monze i to u 90. minuti utakmice.